Punkt Oporu Słupno

Punkt Oporu Słupno znajduje się w lesie pomiędzy miejscowościami Słupno oraz Sieraków, na wschód od drogi wojewódzkiej nr 631 łączącej Marki z Nieporętem. W skład pozycji wchodzą pozostałości dwóch niemieckich schronów z okresu II Wojny Światowej.

Na poniższej mapie przedstawiono rozmieszczenie obiektów Przedmościa Warszawskiego wchodzących w skład P.O. Słupno.

Punkt Oporu Słupno - rozmieszczenie obiektów

Obiekty Punktu Oporu Słupno:

1. Regelbau 5141. Regelbau 514 - schron bojowy z kazamatą karabinu MG-34 do prowadzenia ognia bocznego, zbudowany w roku 1941. Obiekt jest bardzo zniszczony. Zachowały się częściowo ściany zewnętrzne schronu. Ściany wewnętrzne o grubości 80 cm zostały doszczętnie zniszczone. Zauważyć można fragmenty przewodów wentylacyjnych i śrub mocujących płytę pancerną. Obiekt znajduje się ok. 900 m od drogi wojewódzkiej nr 631. Dojście możliwe betonową drogą rokadową w kierunku wschodnim.

2. Regelbau 5142. Regelbau 514 - schron bojowy z kazamatą karabinu MG-34 do prowadzenia ognia bocznego, zbudowany w roku 1941. Obiekt jest mocno zniszczony. Zachowana ściana tylna z blokiem wejściowym i orylonem oraz fragmenty stropu i ściany przedniej. Ściany wewnętrzne doszczętnie zniszczone. Na ścianie tylnej zachowane klamry oraz czerpnie powietrza. Schron jest oddalony od drogi rokadowej, znajduje się na zboczu wydmy, ok. 120 m na północny wschód od pierwszego obiektu.


Brak komentarzy

 

Skomentuj:

Zaloguj się, aby dodać komentarz